EKTİD PAYDAŞLARI / DERNEK ÜYELERİ

ALTINOLUK OTELLERİ

ALTINOLUK GEZİLECEK YERLER

ALTINOLUK BÖLGESİNDEKİ DİĞER ÜYELER

İster yerli turistler için olsun, ister yabancı turistler için olsun yaz tatilleri her zaman en önemli dinlenme fırsatları olarak görülürler. Özellikle de ülkemizde pek çok tatil beldesi bu amaçla hizmetler veren işletmelere ve otellere sahiptir. Altınoluk da ülkemizin en güzel ve en özel yerlerinden biri olarak dikkat çekerken, kaliteli ve eğlenceli bir tatil için burada yer alan otellere göz atılabilir. Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı olan Altınoluk, özellikle de Kazdağları’na yakın olan konumu nedeni ile tertemiz bir havaya sahip olduğu için tercih edilir. Sadece temiz havası değil, sakin denizi ve doğal güzellikleri ile de burası bambaşkadır.

Kaliteli Altınoluk Otelleri

Kuzey Ege’nin en güzel yerlerini gezmek, doğa ile baş başa kalıp sakinliği ve huzuru tatmak için Altınoluk otelleri tercih edilebilir. Bu bağlamda hem kaliteli hizmet, hem de kusursuz tesisler ön plana çıkacaktır. Gerek deniz kıyısında yapılacak pek çok aktivite olması, gerek doğa turizminin başarı ile sağlanması buraya olan ilgiyi artırırken, eşsiz güzellikler ve yerel tatlar ile de tatil en hoş şekilde değerlendirilebilir.

Doğa Turları ve Altınoluk Otelleri

Denize girip serinlemek ve sahilde güneşlenmek için tercih edilen Altınoluk otelleri, aynı zamanda şimdiki adı ile Kazdağları olan, mitolojik dönemlerde de İda Dağı olarak da bilinen bölgeye son derece yakındır. Bundan dolayı da otellerde konaklayan tatilcilerin istedikleri zaman doğa turlarına çıkarak tarihi bölgeleri, milli parkı, şelaleleri ve mesire alanları ziyaret etmeleri olasıdır. Doğa yürüyüşleri de yine bu bölgelerde yapılabilir.

EKTİD Önderliğinde Daha Güzel Bir Altınoluk

Tatilcilerin en kaliteli hizmetleri alabilmesi, Edremit’e bağlı tatil beldelerinin en güzel imkanlar ve tesisler ile donatılması için çaba gösteren Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği (EKTİD) çeşitli projeler yürüterek Kuzey Ege’yi cazibe merkezi haline getirmektedir. Bu kapsamda Altınoluk da bölgenin parıldayan yıldızı olarak ifade edilebilir.