HABERLER / DUYURULARAltınoluk Plajları
Altınoluk Plajları

Altınoluk Plajları

7 tane mavi bayraklı plajı bulunan Altınoluk’a deniz tertemizdir. Altınoluk’ta 43 km sahil şeridi uzunluğu bulunmaktadır.

Altınoluk’un girinti ve çıkıntılarıyla birlikte sahil şeridinin uzunluğu 43 km dir. Altınoluk’un sahil şeridi Mıhlı Çayı ile Kuru Çay arasındadır. Türkiye’nin birçok yerinde olan deniz kirliliği henüz Altınoluk’a uğramamıştır. Gerçi kanalizasyon sularının gideceği yer yapıldığı için pek kirleneceğe de benzemiyor. Altınoluk’da plajların ve denizin temizliği birçok turist çekmekte. Burada 7 tane mavi bayraklı plaj bulunmaktadır.

Altınoluk Altıner Otel Plajı: 160 m özel kum plajı olan bu otel 4 yıldıza sahiptir. Aynı zamanda 20 metre uzunluğunda ahşap bir iskeleye de sahiptir.

Altınoluk Antandros Plajı: Antandros plajı bir halk plajıdır. Zeytin ağaçlarının içinde ve bol oksijene sahiptir. Denizi ise akvaryum berraklığındadır. Mavi bayrağı 2012 yılından itibaren mevcuttur. Şehir merkezine mesafesi ise sadece 1 kilometredir. Plajın uzunluğu 250 m olup genişliği ise 45 m dir. Plaj çakıllıktır.

Altınoluk Akçam Otel: Ağaçlık alanda bulunan plaj kumdan oluşmaktadır. Mavi bayrağa sahip otellerden biridir. Otelde 105 adet oda bulunmaktadır ve denize sıfırdır.

Altınoluk Afrodit Tatil Köyü: Bu otelde mavi bayrağa sahip bir diğer otelimizdir. 208 adet oda kapasitesi bulunmaktadır.

Altınoluk Merkez Plajı: Altınoluk’un merkezinde olan bu plaj tertemiz deniziyle kendine hayran bırakıyor.

Altınoluk Özdemir Sitesi Plajı: Denize sıfır olan site de 24 adet apart daire bulunmaktadır.

Altınoluk Rıhtım Beach Cafe ve Bar: Yalnız mavi bayraklı tertemiz deniz ve plaja sahip olmayan otel, beach eğlencenin de merkezidir.

Altınoluktaki mavi bayraklı plajlar yukarıdaki gibidir. Görüldüğü üzere birçok mavi bayraklı plajı olan Altınoluk’un denizi oldukça temiz ve berraktır. Mavi bayrak olmayan diğer plajlar ise şu şekildedir: Altınoluk Fener Sahil Sitesi Plajı, Altınoluk Sır Motel Önü Plajı, Altınoluk Şahin Deresi Önü Plajı, Kervan Tatil Köyü Önü Plajı.

Altınoluk Plajları - Foto Galeri

Altınoluk Plajları
Altınoluk Plaj
Altınoluk Plajları Edremit