Anadolu Ajansı: Edremit Körfezi’nde

Anadolu Ajansı: Edremit Körfezi’nde "2 kal 1 öde" dönemi

Cumartesi, 06 Ekim 2017

Kuzey Ege`nin tatil beldeleriyle ünlü Edremit Körfezi`ndeki turizm tesisleri, kış sezonu boyunca müşterilerinin her 2 günlük konaklamasından 1 günlük ücret alacak.

Edremit Körfezi’nde Kış Turizmi Canlanacak!

Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği (EKTİD), Kazdağları ve Madra Dağı etekleriyle Ege Denizi’nin kıyısında sıralanan Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Havran ve Edremit ilçelerinde kış turizminin canlandırılması için seyahat acenteleriyle anlaşma imzaladı.

2 günlük konaklamalardan 1 günlük ücret tahsil edilecek

Anlaşmaya göre, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Ankara ve İstanbul’a haftada 5 sefer yapılacak, EKTİD üyesi konaklama tesislerinde 2 günlük konaklamalardan 1 günlük ücret tahsil edilecek.

Seyahat Acenteleriyle Toplantı Yapıldı

EKTİD Başkanı Yahya Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu Jet ve 17 seyahat acentesinin yetkilileriyle geniş kapsamlı bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Termal Kaynaklar Daha iyi Değerlendirlecek

Bölgenin termal kaynaklarını daha verimli kullanabilmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Yavuz, “Kış sezonu boyunca, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Ankara ve İstanbul’a haftada 5 sefer yapılacak. Kış ayları süresince gelen misafirlerin 2 günlük konaklamalarından 1 günlük ücret alınacak.” dedi.

Muhabir: Serhat Buğra Şenkökcü