Ege Gündem: 1.Ulusal Kazdağları Fotomaratonu için son 2 gün

Ege Gündem: 1.Ulusal Kazdağları Fotomaratonu için son 2 gün

Cuma, 28 Temmuz 2017

Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği ve Gülümseyin Çekiyorum Fotoğraf Kulübü tarafından, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen ‘1.Ulusal Kaz Dağları Foto Maratonu’na 2 gün kaldı.

Kazdağları’nın tanıtımına ve bölgedeki turizmin canlandırılmasına önemli katkı sağlaması hedeflenen, 1.Ulusal Kazdağları Fotomaratonu için son hazırlıklar tamamlanırken, programı organize eden Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve başkan Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti. Geçtiğimiz hafta Kaz Dağları’ndaki bir butik otelde tanıtım toplantısı yapılan yarışmaya hem profesyoneller hem amatör yarışmacılar katılabilecek ve yarışma kapsamında 3 gün boyunca sunum, söyleşi, moral gecesi, ödül töreni ile Türkiye’de ilk defa bir objektif firması tarafından katılım sağlayan fotoğrafçılara ücretsiz olarak objektif desteği sunulacak. 19 Mayıs- 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışma sayesinde Kaz Dağları ve köylerinin tanıtımı yapılacak.

Foto Maratona katılmak için Akçay’a gelen yarışmacılar, 3 gün boyunca Kazdağları’nda fotoğraf çekecek. Yarışmada, birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye 1 bin lira ödül verilecek. Ayrıca Sigma özel ödülü Zoom Lens, Gülümseyin Çekiyorum özel ödülü, sergilemeye layık görülen 25 fotoğrafın her birine ise 250 lira ödül verilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu 1.Ulusal Kazdağları Fotomaratonu ile ilgili başkan Ahmet Edip Uğur’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, “Bölgemizin ve özellikle Kazdağları’nın tanıtımı yapabilmek, Kazdağları’ndaki köylerin turizme açılmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz 1.Ulusal Kazdağları Fotomaraton’a sayılı günler kaldı. Yarışmaya ülkenin seçkin fotoğraf sanatçıları katılacak.

Fotoğrafçılık ile ilgili önemli firmalar da yarışmamızı destekliyor. Sigma firması, ilk kez bir yarışmaya ekipman desteği sağlayacak. Yarışma süresince firma, yarışmacılara ücretsiz objektif desteği sunacak. Ödüllü olan bu yarışmamızın ana sponsoru Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’dir. Bizlerden desteğini esirgemeyen, bölgemizin tanıtımı için elini tayın altına koyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm fotoğraf tutkunlarını yarışmamıza devam ediyoruz. Yarışmamıza katılım için bir kısıtlama yoktur. Fotoğraf makinesi olan herkes katılabilir. Yarışmamıza, başlangıç günü olan 19 Mayıs sabahı yarışma başlamadan önce de kayıt yaptırabilirsiniz. Ama yine de son güne kalmayın. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile yaptığımız ön görüşmeler neticesinde, yarışmamızı önem arz etmesi için 19 Mayıs günü başlatmayı seçtik. Geleneksel hale getirmeyi hedeflediğimiz fotomaraton sayesinde bölgemizi önce ülkemize, sonra da dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.