EKTİD PAYDAŞLARI / DERNEK ÜYELERİ

GÜRE OTELLERİ

GÜRE GEZİLECEK YERLER

GÜRE BÖLGESİNDEKİ DİĞER ÜYELER

Edremit Körfezi ülkemizde sıklıkla tercihe edilen ve dünya ünlü niteliklere de sahip olan bir tatil yöresidir. Merkezi Balıkesir’in Edremit ilçesi olan bu körfezde Akçay, Altınoluk, Güre gibi birbirinden güzel beldeler bulunur. Son yıllarda bu tatil yöreleri arasında Güre kendini daha çok belli etmeye başlamıştır. Bilhassa da Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği (EKTİD) tarafından yapılan tanıtım faaliyetleri, hizmet kalitesi artırma uygulamaları ve diğer konular Güre’yi çok daha farklı bir pozisyona taşımıştır. Kazdağları’na olan konumu ve yemyeşil arazileri ile bu belde her mevsim pek çok turisti ağırlamaktadır.

EKTİD Güre’ye Önem Veriyor

Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği gerek Güre otelleri, gerek Güre restoranları özelinde hassas çalışmalar yürütmektedir. Hizmet kalitesini artırmak, beldeyi çok daha çekici ve albenili hale getirmek için özenli şekilde hareket eden dernek yönetimi, yerli ve yabancı turistlerin Kuzey Ege’de huzurlu ve güzel bir tatil yaşaması için varını yoğunu ortaya koymaktadır. En lezzetli yöresel yemeklerin lokanta ve restoran işletmelerinde bulunması, en kaliteli ürün ve eşyaların otel odalarında kullanıma sunulması gibi bazı uygulamalar da yüksek seviyeli standartları yakalamak adına yapılmaktadır.

Güre Otelleri ve Restoranları EKTİD’le Gelişiyor

Turizm işletmeleri, tur şirketleri, oteller ve restoranlar EKTİD bünyesinde kendilerini geliştirmektedir. Edremit Körfezi’nde harika bir dinlenme ortamının sağlanması, denize girilmesi, doğa turlarının yapılması ve çok daha fazlası için bütün bu adımlar en sağlam şekilde atılmaktadır.