EKTİD PAYDAŞLARI / DERNEK ÜYELERİ

KAZDAĞLARI OTELLERİ

KAZDAĞLARI GEZİLECEK YERLER

Ülkemiz pek çok yönden gerek yerli, gerek yabancı turistler tarafından beğenilerek gezilen, kıyıları ayrı, iç kesimleri ayrı güzel olan bir coğrafyaya sahiptir. Bu bakımdan da pek çok farklı seyahat güzergahı üzerinde bulunan bu topraklarda, bilhassa da mitolojik çağlardan izler taşıyan Kuzey Ege gibi mistik bölgeler de yer alır. Edremit Körfezi Ticaret İşletmeleri Derneği (EKTİD) tarafından içinde bulunduğumuz dönemlerde daha da ön plana çıkarılmaya gayret edilen Akçay, Altınoluk, Güre gibi beldeler ise en çok Kazdağları’na olan yakınlıkları ile tanınırlar. Çünkü Kazdağları, mitolojideki İda Dağı’nı temsil eder ve aynı zamanda da dünyanın en temiz ve en bol oksijene sahip atmosferlerinden birini bölgeye sağlar. Bu ve benzer durumlardan dolayı ETKİD önderliğinde pek çok proje yürütülmekte ve bölgenin güzellikleri dünyaya tanıtılmaktadır.

Tertemiz Havası ile Kazdağları

Ülkemizin en temiz, dünyanın da 2. en temiz havası Kazdağları’nda solunabilir. Bu nedenle de gerek doğa turizmi, gerek sağlık turizmi için Kazdağları’nı ziyaret eden tatilciler bu bakımdan kendilerini mutlu hissederler. Gerek kaliteli Kazdağları otelleri ile rahatlığı ve konforu yaşamak, gerek ise şelaleler, akarsular, mesire yerleri ve milli park ile doğanın güzelliklerini hissetmek burada mümkün olur.

EKTİD ile Mitolojik Yolculuk

Öte yandan mitolojik çağlardaki İda Dağı olduğu bilinen Kazdağları, yerli ve yabancı gezginlerin merak ettiği bir unsuru oluşturduğu için bu coğrafyada pek çok farklı doğa turu da yapılabilir. Özellikle de EKTİD liderliğinde planlanan aktiviteler ile Kazdağları’nın tadı çıkarılabilir. Yine restoranlar, eğlence yerleri ve oteller de bu aktiviteler için olanak sağlayan tesislere sahiptirler. Aynı zamanda Kazdağları çevresindeki tur şirketleri de tıpkı restoran işletmeleri gibi yerli ve yabancı turistler için yardımcı olmakta, keyifli bir tatil için gayret etmektedirler.