HABERLER / DUYURULARKazdağları Piknik Alanları
Kazdağları Piknik Alanları

Kazdağları Piknik Alanları

Pazar, 01 Ağustos 2017

Kazdağları’nın eşsiz doğa harikalarını görmeye çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Kazdağları’nda birçok piknik alanı mevcuttur.

Kazdağları, çeşitli efsaneleri, şelalesi, doğal alanları ve cennet gibi bahçeleri ile muhteşem bir atmosfere sahip olan nadide yerlerimizden biridir. Bu doğal güzellikleri gezmek ve görmek için her yıl yerli ve yabancı pek çok turist bu bölgeye ziyaret etmektedir. Bölgenin çok sayıda piknik alanı bulunur. Bu alanlardan bahsedelim:

Pınarbaşı

İşletmesi Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan bu yer, Güre köyü yakınlarında bulunmaktadır ve Akçay’a 6 km mesafede yer alır. Yukarıdan akan buz gibi suyu ile yazın serinlemek isteyenler için bu bölgeye güzel bir mesire alanı kurulmuştur. Bölgede yer alan alabalık çiftliğinde ise balık yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Şahinderesi kanyonu

Doğal ve tarihi güzellikleri ile ünlü olan bu kanyon, Akçay’ı tepeden görmektedir. Bu yerde oldukça güzel bir piknik alanı bulunmaktadır. Ayrıca konaklamak isteyen misafirler için de otel ve restoran bulunmaktadır.

Kızılkeçili Çağlayan Piknik Yeri

Kızılkeçili Çayı, Kızılkeçili köyünün hemen yakınlarından geçmektedir. Akçay’a 2 km mesafede bulunan bu yerde muhteşem bir doğa hâkimdir. Oldukça uzun olan ağaçların gölgesinde kalan çağlayanın bulunduğu yerde bir piknik alanı bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’de bulunan 800 yıllık çınar ağacı da bu bölgede yer almaktadır.

Çamlıbel Şarlak Piknik Alanı

Çamlıbel köyü, Kazdağı eteklerinde bulunan ve oldukça şirin olan bir köydür. Akçay’a 6 km mesafede ye alır ve dağ ve deniz manzarasına sahip olan piknik yeri, bu köyün üst tarafında bulunur.

Mıhlı Çayı

Altınoluk’tan 5 km içeride olan bu yer Altınoluk Çanakkale yolu üzerinde yer almaktadır. Bu çayın içlerine doğru gidildiğinde ise Başdeğirmen Köprüsü karşınıza çıkar. Bu köprünün özelliği Roma mimarisi ile yapılmış olması ve Truva’ya giden tek ulaşım yolu olmasıdır. Şimdi ise etrafında çok sayıda zeytinlik bulunan bu köprü, doğa yürüyüşü yapılan bir yerdir. Bu yerde çok sayıda gölet bulunmaktadır ve bu alanlarda rahatlıkla piknik yapılabilir.

Kazdağları Piknik Alanları - Foto Galeri

Pınarbaşı Piknik Alanı
Piknik Alanları Kazdağları
Kazdağları Piknik Alanı