EKTİD HAKKINDA
EKTİD hakkında - EKTİD kurumsal

EKTİD - HAKKINDA

Kısaca EKTİD olarak bilinen Edremit Körfezi Turizm İşletmeleri Derneği, pek çok restoran, otel, tur şirketi ya da özel girişimi bünyesinde barındıran önemli bir oluşumdur. Derneğin kuruluş amacı, Edremit Körfezi ve çevresinde yer alan tarihi, turistik ve doğal yerleri dünyaya en güzel şekilde tanıtmak, bölgenin ve işletmelerin kalkınmasına çaba göstermek, ziyaretçilerin en iyi imkanlar dahilinde tatil yapmalarını ve bu coğrafyayı en kolay şekilde ziyaret etmelerine olanak sağlamaktır. Bu ve benzer amaçlar ile de bir takım projelerin ortaya konması ve yürütülmesi durumu öne çıkar.

Akçay Şahinderesi Kanyonu

EKTİD ile Daha Güzel Bir Edremit Körfezi

Edremit Körfezi’nde birer yıldız gibi parlayan Akçay, Altınoluk, Güre beldeleri (yeni adlarıyla mahalleleri) sene boyunca pek çok turisti bünyesine çekerken, körfeze gelen ziyaretçilerin ise Altınoluk otelleri, Akçay otelleri gibi tercihlerde bulunmaları kaçınılmazdır. Bu otellerin kalitesi, konforu ve hizmet standartları da EKTİD ile üst seviyelere çıkarılmaktadır.

Bölge Restoranları

Bölgeye gelen ziyaretçilerin yerel lezzetlerin tadına bakması, doğal ve organik beslenmesi, en kaliteli yemekleri tüketmesi açısından hizmet veren restoran işletmeleri ve bağlı bulunan kuruluşlar da damak tadı ile beraber sağlık konusunu da ön plana çıkararak hareket ederler. Altınoluk restoranları, Güre ya da Akçay restoran işletmeleri ve diğer pek çok farklı gıda işletmesi de EKTİD bünyesinde kendilerini geliştirmeyi hedeflerler.

Edremit Restoranları
Kazdağları Milli Parkı

Kazdağları ve Kendine Hayran Bırakan Doğa, EKTİD ile Daha Değerli

Dünyanın en temiz ikinci havasının Kazdağları’nda olması, yine bu dağların mitolojideki İda Dağı’nı temsil etmesi bölgeye olan ilgiyi artırır. EKTİD de özellikle Kazdağları ve çevresinde turistlerin çok daha güzel turlar yapmasını sağlamak, en kaliteli tesislerde dinlenme ve konaklama imkanları yaratmak için uğraş vermektedir. Şelaleler, akarsular, tarihi sit alanları ve milli park gibi özel alanlar da bu kapsamda özen gösterilen yerleri oluşturur.