HABERLER / DUYURULARPınarbaşı Piknik Alanı
Pınarbaşı Piknik Alanı

Pınarbaşı Piknik Alanı

Pazar, 01 Ağustos 2017

Pınarbaşı Akçay’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Akçay Pınarbaşı’nda sevdiklerinizle harika manzara eşliğinde piknik keyfi yapabilirsiniz.

Akçay, Balıkesir Edremit’in en gözde yerlerinden biridir. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan bölgede mükemmel bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle doğa ile iç içe bir tatil planlıyorsanız, buz gibi kaynak sularının yanında piknik yapmak istiyorsanız ve çeşitli doğa yürüyüşleri ile keşif yapmak istiyorsanız bu bölgede güzel bir tatil planlayabilirsiniz. Akçay’ın doğal güzelliklerinin yanında çok sayıda tarihi yerleri de bulunur. Çeşitli müzeler, kiliseler ve tarihi evleri ile mitolojik çağların kalıntılarını görebilirsiniz. Akçay’a 6 km mesafede bulunan Pınarbaşı ise mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu yer hakkında detaylı bilgi verelim:

Akçay Pınarbaşı’nda Yapılacak Etkinlikler

Akçay’ın Güre Mahallesi sınırları içinde yer alan bu doğal alanda piknik yapabileceğiniz geniş bir alan bulunur. Bu alanda çok sayıda masa vardır ve gürül gürül akan suyun yanında serinleyerek, ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebilmeniz için imkan sağlar. Bu bölgede bulunan alabalık çiftliklerini de gezebilir hatta balık keyfi de yapabilirsiniz.

Bu piknik alanına giriş ücretsizdir ancak otopark ücreti alınmaktadır. Pınarbaşı’nın işletmesi Orman Genel Müdürlüğü’ne aittir. Pınarbaşı’nın en güzel imkanlarından biri ise mangal keyfi yapabilmenizdir. Bu bölgede mangal yapabileceğiniz özel alanlar bulunmaktadır.

Pınarbaşı Piknik Alanı - Foto Galeri

Pınarbaşı Piknik Alanı
Pınarbaşı Piknik Alanı Kazdağları
Kazdağları Pınarbaşı